Prémiový výrobce svítilen, společnost Fenixlight, přichází na český trh s novinkou v podobě výkonné kapesní svítilny Fenix RC09.
Svítilna překvapí nejen svými kompaktnímu rozměry 7,3 cm (délka) x 2,05 cm (průměr těla) x 2,15 cm, ale hlavně světelným tokem o hodnotě až 550 lumenů a dosvitem do vzdálenosti až 115 metrů. Těchto úctyhodných parametrů bylo dosaženo díky využití výkonné LED Cree XM-L2 U2.
K napájení svítilny slouží li-ion akumulátor RC123A, který lze nahradit jednorázovou baterií CR123A. K dobíjení svítilny je určen speciální USB kabel s indikací dobíjení a magnetickou koncovkou pro pohodlné připevnění na svítilnu.
RC09 celkem disponuje 5 světelnými režimy: 550 lumenů (doba provozu 35 minut), 150 lumenů (2,5 hodiny), 50 lumenů (8,9 hodiny) a úsporným režimem o velikosti 5 lumenů s výdrží baterie 56 hodin provozu. Pro nouzové situace může uživatel aktivovat také režim Strobe (stroboskopické blikání) o výkonu 550 lumenů.
Konstrukce svítilny disponuje vysokou odolností, díky použití tvrzeného hliníku odolá pádům a je vodotěsná dle normy IPX8 (testováno 2 metry pod hladinou po dobu 30 minut). Zajímavým nadstavbovým prvkem je magnetická koncovka svítilny, která umožňuje pohodlné připevnění na cokoliv železného.
Fenix RC09 o váze pouhých 62 gramů včetně akumulátoru je určen jako všestranný pomocník do domácnosti nebo na sportovní aktivity. Svítilnu lze zakoupit za doporučenou koncovou cenu 1799 Kč včetně DPH.
Zdroj: svitilny-fenix.cz
Loading...
Významná japonská reklamní síť, MicroAD, připravila dechberoucí hudebně-světelnou show spojující LED svítidla, létající drony a tradiční instrumentální hudbu Shamisens.
Speciálně konstruované drony, nesoucí označení Sky Magic (vzdušná magie), vynesly do vzduchu celkem 16500 RGB LED. Celkem se k nebi vzneslo 25 dronů, každý osazený 660 LED. Ty tak dokázaly nevšedním způsobem plnohodnotně nahradit běžně konaný ohňostroj, během tiskové konference společnosti. Celá akce se konala nedaleko hory Fudži, která podtrhla fascinující atmosféru.
Vzdušná synchronizace dronů byla řízena speciálním hudebním softwarem. Drony tak dokázaly vykouzlit světelné obrazce, hodící se do tóniny tradiční japonské instrumentální hudbě.
Při realizace akce bylo myšleno i na zabezpečení ochrany proti nečekanému pádu. Každý dron byl osazen speciální karbonovou klecí, která dokázala při minimální váze zabezpečit ztlumení případného pádu. Drony totiž nedisponují 100% ochranou proti nečekaným větrným poryvům či případnému dešti. Již středně hustý déšť dokáže u dronu zajistit ztrátu kontroly a případný pád. Celé vystoupení lze shlédnout zde.
Zdroj: ledinside.com
Loading...
V roce 2015 se město Albuquerque, ležící v Novém Mexiku, rozhodlo pro radikální změnu pouličního osvětlení. Hlavní důraz byl kladen na nízkou provozní náročnost a také menší náklady na pravidelnou údržbu.
Po zhodnocení všech nabídek, byla vybrána vítězná společnost Citelum Group, která přišla s plánem na transformaci 19000 pouličních lamp na pokrokovou LED technologii. Dle vyjádření starosty města, Richard J. Berry, tato transformace ušetří miliony dolarů ročně a rovněž zařadí město Albuquerque mezi pokroková města USA.
V současné době město platí paušální poplatek za elektřinu pro pouliční lampy. Přechod na novou technologii znamená pro město rovněž změnu v systému vyúčtování, kdy se bude platit za skutečně spotřebovanou energii soustavy. Osvětlení rovněž bude vyladěno dle potřeb města, frekventovanější místa budou více osvětlena a v ostatních místech bude sníženo zbytečné přesvětlení.
Další významným posunem bude možnost sledování reálných dat o světelné soustavě, což umožní rychlejší nalezení nefunkčních světel bez nutnosti neefektivního denního svícení. Společnost Citelum už na podobném projektu spolupracuje s dalšími významnými městy, jako například Paříž, Copenhagen, atd. celkem má pod svoji správou více jak 2,5 milionů světel po celém světě.
Celková transformace je rozdělena na 4 fáze s dobou trvání okolo 2 let. Na osvětlovací soustavu město nyní vyhrazuje cca 5,5 mil USD (132 mil. Kč) ročně. Plán na realizaci úsporné technologie počítá s ročními náklady okolo 1 mil USD (24 mil. Kč).
Zdroj: ledinside.com
Loading...
Čínská společnost Nanya Photonics and luminaire manufacturer China Electric, rovněž známá pod názvem TOA lighting, představila na nedávné taiwanské exhibici TILS 2016, chytrý systém osvětlení nemocnic.
Tato nová osvětlovací síť již je v provozu v jedné z tchajwanských nemocnic (Taipei Chang Gung Memorial Hospital). Víceúčelový osvětlovací systém je osazen reproduktory, které pomocí jednoduchého spárování WIFI s chytrým telefonem či tabletem, dokážou reprodukovat oblíbenou hudbu pacienta. Mimo to lze osvětlení stejným způsobem nastavit podle aktuálních potřeb. Pacient si tak může nastavit barvu osvětlení, intenzitu a jas světla, dle aktuální polohy slunce. Osvětlení je speciálně koncipováno tak, aby neoslňovalo uživatele.
Další zajímavou novinkou společnosti TOA lighting je chytrá pouliční lampa vybavená sledovacím zařízením, tzv. rybím okem, které je schopno sledovat pohyb a ten analyzovat. Svítidlo tak může sloužit jako jednoduchá bezpečnostní kamera pro nouzové situace. V současné době probíhají intenzivní jednání o instalaci těchto světel do významných křižovatek a dopravních uzlů po území Tchajwanu.
Na výstavě TILS 2016 byla představena budoucnost osvětlovací techniky, která se zaměřuje na chytré osvětlení, plně ovládatelné pomocí spárovatelných mobilních zařízení.
Zdroj: ledinside.com
Loading...