Společnost Fenixlight přichází na český trh s novou víceúčelovou svítilnou Fenix TK47. Novinka svým uživatelům nabízí dosvit do vzdálenosti až 700 metrů a maximální světelný výkon až 1300 lm.
Výrobce vsadil u hlavního světelného zdroje na prémiovou LED Cree XHP35 High Intensity s teplejším odstínem světla. Mimo to svítilna obsahuje v koncovce svítilny bílou LED s neutrálním odstínem a doplňkovou červenou LED, která rozšiřuje možnosti využití svítilny.
K napájení lze použít dva Li-ion akumulátory 18650 nebo v případě nouze lze využít čtyři jednorázové baterie CR123, které ovšem omezují světelné možnosti svítilny.
Uživatel svítilny má na výběr celkem z 9 světelných režimů. Hlavní reflektor nabízí světelnou škálu 5 intenzit od 1300lm (1,8 hodiny) do úsporných 10 lm s dobou výdrže baterií 220 hodin, samozřejmostí je i režim stroboskopického blikání. Další čtyři doplňkové režimy lze aktivovat v koncovce rukojeti, jedná se o bílé světlo se světelným tokem 30 lm, červené konstantní světlo, červené SOS.
Tvrzené tělo z leteckého hliníku je prachu a voděodolné dle standardu IP68 (testováno v hloubce 2 metrů) a samozřejmě nárazuvzdorné. Své uplatnění tak nalezne, například při záchranných či průzkumných operacích nebo při běžném pohybu v nepřehledném terénu. Svítilnu Fenix TK47 lze zakoupit za cenu 3799 Kč včetně DPH.
Zdroj: svitilny-fenix.cz
Loading...
Ceny elektrické energie mají dlouhodobě rostoucí tendenci, proto je stále více kladen důraz na extra úsporné LED technologie, které ideálně kombinují i světelnou regulaci.
Výrobce úsporných řešení, společnost Circontrol, přichází na trh se speciálním LedPark osvětlením určeným pro podzemní parkovací plochy. Klasické LED osvětlení může ušetřit cca 50% nákladů za energii, technologie společnosti Circontrol může dosáhnout úspory až 85% nákladů.
Tato inovativní technologie kombinuje inteligentní systém s technologií Dynamic Parking Guidance System iPark. Tyto systémy zjednodušeně upravují intenzitu světla podle hustoty provozu a pohybu lidí. Díky této technologii dochází k podstatným úsporám na režijních nákladech za spotřebu energie, potřeby výměny světel a celkové údržby.
Ovšem hlavní benefit tohoto systému je fakt, že snížené náklady nejsou na úkor kvality osvětlení. Ba naopak osvětlovací systém poskytuje jednotné a bezpečné osvětlení celé parkovací plochy.
Zajímavým faktem se také jeví návratnost investice v případě pořízení této technologie. Výrobce slibuje, že počáteční investice se vrátí v podobě uspořených nákladů za pouhé dva roky provozu.
Zdroj: ledinside.com
Loading...
Výzvou světelného průmyslu poslední doby se stává snaha o zvýšení atraktivity a efektivnosti OLED technologií. Zajímavý příslib dává projekt CTI, který otevírá brány v masovějším použití této technologie jak v samotném světelném průmyslu, tak i v elektronických zařízení budoucnosti.
OLED (Organická světlo emitující dioda) byla dlouhou dobu považována za jasného nástupce LED, ovšem její masovou expanzi zastavila vysoká pořizovací cena a poměrně nízká efektivnost oproti stále trhu vévodícím LED technologiím.
Nový projekt CTI, financovaný švýcarskou konfederací, společností Sefar a CSEM, ovšem představuje nové nízkonákladové řešení s vysokou efektivitou a kompatibilitu i s velkými OLED panely.
Technologické řešení spočívá ve vývoji nové flexibilní, nízkonákladové, transparentní a vysocevodivé elektrody vyrobené z textilního substrátu. Ten obsahuje vodivé kovové dráty a polymerní vlákna tkané společně. OLED jsou finalizovány potažením ultratenké vrstvy (pouhé desetiny nanometrů) vodivého polymeru. Výsledkem je produkt, který vykazuje vysokou vodivost i na velké vzdálenosti, a to i s použitím ultra tenké vrstvy vodivého polymeru.
Dle manažera společnosti Sefar, nová technologie významně zjednodušuje výrobu, jelikož se eliminuje odpařování, fotolitografie a elektrická izolace nosných vodivých tras. Společnost Sefar si od tohoto revolučního materiálu slibuje 20% tržní podíl do roku 2020 ve všech odvětvích, kde jsou transparentní OLED panely uplatnitelné.
Zdroj: led-professional.com
Loading...
Moderní města čím dál víc přecházejí na tzv. chytré LED městské osvětlení. Jedním z posledních inovativních měst je německý Wipperfürth. Zde došlo k instalaci inteligentní technologie Street light control doplněnou o LED technologii předního LED výrobce, společnosti Osram.
Přechod na LED technologii započal ve Wipperfürthu již v roce 2010, kdy se začalo transformovat silniční osvětlení efektivním modulem 540 Plus LED. V dalších fázích byly instalovány chytré svítidla ve městě, které disponují RGB modulem pro vytvoření různých barevných scenérií uvnitř města.
Moderní osvětlení je vybaveno bluetooth systémem, který slouží k přenášení informací do mobilní aplikace WippApp. Uživatelé chytrých telefonů, kteří si danou aplikaci stáhnout můžou získat přístup k různým informacím týkající se chodu města, okolních firem a dalších lokálních specifik.
Tento systém má přitom minimální energetické nároky a rovněž potenciál na rozšíření své funkčnosti v budoucnu, může například sloužit k hledání zaparkovaného vozidla a dalších praktických funkcí, které zpříjemní obyvatelům život.
Zdroj: led-professional.com
Loading...