Čelovou svítilnu Ledlenser MH11 lze ovládat přes Bluetooth

Tomáš | LED svítilny,Svítilny | 30.8.2019

Společnost LEDLENSER představuje novou nabíjecí čelovou svítilnu MH11, která nabízí krátkodobý výkon až 1000 lumenů a dosvit do vzdálenosti až 320 metrů.

Vysokého výkonu bylo dosaženo díky použití LED Cree XP-L spolu s dobíjecím Li-ion akumulátorem 18650 s kapacitou 3400 mAh. Zajímavým prvkem svítilny je funkce Optisense, která sama reguluje intenzitu výkonu v závislosti na okolním světle. Mimo to může uživatel volit ze tří režimů intenzit: 1000 lumenů (po 10 vteřinách přepne na 750 lumenů), 750 lumenů (4 hodiny), 350 lumenů (8 hodin) a úsporný režim 10 lumenů s maximální výdrží pozoruhodných 100 hodin provozu.

Čelová svítilna MH11 nabízí vysoký uživatelský komfort, díky mnoha inteligentním funkcím, jako například mechanismus ostření jednou rukou nebo výstraha před vybitím. Nejzajímavější prvkem je ovšem možnost nastavování světelných funkcí přes bluetooth z aplikace Ledlenser Connect pomocí chytrého telefonu či tabletu.

Mimo uživatelskou přívětivost disponuje svítilna, o váze 158 gramů, také mechanickou odolností proti ostřikům vody.

Univerzálně všestranná svítilna potěší každého milovníka outdoorových, či sportovních aktivit. LEDLENSER MH11 je k dostání ve dvou barevných provedeních za cenu 3990 Kč včetně DPH.

Zdroj: svitilny.eu

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

Vývoj mikro LED pro nositelnou smart elektroniku

Tomáš | Věda,Zajímavé využití LED | 23.8.2019

Britská společnost Plessey úspěšně vytvořila monolitickou micro LED na bázi GaN-on-Si, která bude určena pro aplikaci v SMART zobrazovacích nosičích. Mezi tyto aplikace patří například náhlavní soupravy pro rozšířenou realitu (AR), hlavové displeje (HUD) a další SMART nosiče, které vstupují na masový trh.

Micro LED jsou perfektní pro použití v nositelných chytrých zařízeních, hlavně pro vysoký kontrast a jas, vysokou rychlost, široký pozorovací úhel a nízkou energetickou náročnost.

Současné výroba mikro LED není vzhledem k jejich malé velikosti vůbec snadná. S využitím technologie „pick-and-place“ musí být jednotlivé Micro LED umístěny na ploše menší než 50 mikronů. Využívané zařízení je poměrně drahé a málo produktivní, proto stále rostoucí tržní poptávka po vyšší hustotě a výběru pixelů může tuto technologii zcela umrtvit.

Plessey vyvinulo micro LED vyrobené z nitridu galia na substrátu křemíku (GaN-on-Si), místo obvyklé používaného safíru. GaN-on-Si umožňuje vytvoření monolitických mikro LED, které obsahují více zářičů na jednom čipu. Tento přístup přináší klíčové výhody, jako například menší rozteč pixelů na pouhých 8 mikronů a možnost vyrábět větší LED zářiče s lepším kontrastem, díky povrchovým vlastnostem GaN-on-Si. Tato technologie tak může být snadno upravena v aplikacích pro větší plochy jak 200 mm, což snižuje náklady a zvyšuje výnos.

Technologický pokrok řeší nedostatky tradiční výroby „pick-and-place“ a dává micro LED technologii potenciál pro splnění náročných požadavků SMART zobrazovacích aplikací. Monolitický přístup navíc umožňuje postavit Micro LED na silikonové základní desce CMOS, takže standardní obvody CMOS se snadno integrují i pro velmi náročné aplikace.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Čelovka Fenix HM65R je vyrobená z magnéziové slitiny a nabízí výkon až 1400 lumenů

peta | LED svítilny,Svítilny | 22.8.2019

Fenixlight přichází na trh se zajímavou čelovou svítilnou Fenix HM65R vyrobenou z lehké magnéziové slitiny, která je o třetinu lehčí jak běžně používaný hliník a zároveň vysoce odolná. Svítilna disponuje také unikátní stavbou se dvěma reflektory pro dálkový a široký světelný kužel.

Fenix HM65R váží pouhých 147 gramů včetně dobíjecího Li-ion akumulátoru typu 18650 s kapacitou 3500 mAh, který je plně dobit za cca 2,5 hodiny. Dálkový reflektor s jednou LED Cree XM-L2 U2, dokáže vrhnout světlo do vzdálenosti až 163 metrů. Široký světelný kužel, pro který slouží jako zdroj LED Cree XP-G2 R5 s teplejším odstínem světla, dosvítí do vzdálenosti až 55 metrů.

Uživatel může volit mezi dvěma LED se širokou škálou světelných režimů – dálkový reflektor: 1000 lumenů (2 hodiny), 400 lumenů (22 hodin), 130 lumenů (48 hodin) a úsporný režim 50 lumenů s výdrží až 97 hodin provozu. U širokého kužele je na volbu: 400 lumenů (21 hodin), 130 lumenů (50 hodin) a ultraúsporný režim o světelném toku 8 lumenů s dobou výdrže 12,5 dne nepřetržitého provozu.

Tělo svítilny i přes nižší váhu odolá pádům z výšky až 2 metrů a zároveň je plně odolné prachu a vodě dle normy IP68 (2 metry pod hladinou po dobu 30 minut). Čelová svítilna je rovněž vybavena indikací stavu nabití a digitální regulací výkonu s funkcí prodloužené doby provozu.

Vysoce odolná konstrukce spolu se širokou škálou nastavení dvou reflektorů, předurčuje čelovou svítilnu k univerzálnímu uplatnění od sportovních aktivit až pro profesionální užití. Koncová cena svítilny Fenix HM65R je 2499 Kč včetně DPH.

Zdroj: svitilny-fenix.cz

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 3.67)
Loading...

LED pro kvalitnější pěstování Cannabis

Tomáš | Zajímavé využití LED | 20.8.2019

Pharmagreen Biotech, kanadská společnost působící v oblasti pěstitelství lékařského konopí, oznámila použití nového osvětlovacího systému Philips GreenPower LED Lighting od společnosti Signify. Ten bude využit v jejich biotechnologickém komplexu, nesoucí trefný název Cannabis Biotech Complex. Komplex slouží jako centrum výzkumu tkáňových kultur a skladování rostlin, které jsou určeny pro výrobu léčivých aparátů.

Rostlinné kultury budou růst ve svém jedinečném prostředí ve vertikálních vrstvách. Každá vrstva bude mít svojí ideální světelnou složku, která je klíčová pro správné pěstování konopí. Pěstování léčivého konopí za správných podmínek, zahrnující správné světlo, odpovídající kvalitu půdy a správné zavlažování, může snížit nebo dokonce eliminovat hrozbu vzdušných patogenů, či genetického onemocnění rostlin. Díky čemuž vyrůstají zdravé a silné rostliny s nízkou mírou odumření.

Dle vyjádření manažera společnosti Biotech, Petera Wojcika, díky využití nejnovější technologie stmívatelného a proměnlivého spektra LED, vyvinuté společností Signify, mohou produkovat špičkové konopné rostliny nejvyšší kvality.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Kypr přechází na LED do roku 2020

Tomáš | Úsporné technologie | 13.8.2019

Kyperský ostrov se rozhodl k razantnímu kroku přeměny veřejného osvětlení ve městě Larnaca na LED technologii.

Podle informací z místních novin CyprusMail, podepsal kyperský úřad pro elektřinu (EAC) smlouvu o nahrazení všech stávajících veřejných světel ve městě Larnaca. Kontrakt by měl být připraven do konce srpna roku 2019 a počítá s kompletní přeměnou 1500 pouličních lamp na úspornou LED technologii. Kyperská vláda od tohoto kroku očekává úsporu více jak 67 % nákladů na energii ve srovnání se současnou spotřebou.

Kromě přeměny přístavního města Larnaca, EAC plánuje komplexní přechod ostrovního státu na LED osvětlení, a to možná již do roku 2020. V současné době je již více jak dvě třetiny obcí na Kypru osvětlováno pomocí moderní LED technologie.

Jako příklad může sloužit obec Ayia Napa, která nainstalovala systém smart LED osvětlení. Ten lze regulovat podle sezonnosti a návštěvnosti turistů, čímž obec dosahuje ještě větších úspor a zamezuje zbytečnému přesvětlení krajiny.

Celý proces přeměny bude financován schváleným úvěrem od Investiční evropské banky. Kyperská vláda počítá s návratností této investice za necelé dva roky, díky ušetřeným nákladům na provoz zastaralých lamp.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 4.00)
Loading...

Lifi systém od Signify

Tomáš | Věda | 10.8.2019

Svět osvětlovací technologie bude do budoucna hrát významnou roli také v oblasti telekomunikace. Společnost Signify, světový lídr v oblasti osvětlení, uvedla na trh novou řadu LiFi systémů pod názvem Trulifi, která předznamenává konec přenosu dat jak ho známe dnes.

Řada Trulifi namísto použití rádiových signálů (jako WiFi, 4G/5G, Bluetooth atd.) používá světelné vlny, které umožňují vysoce spolehlivou a bezpečnou obousměrnou bezdrátovou komunikaci, při rychlosti výrazně převyšující klasické technologie na pracovišti.

Trulifi používá optickou bezdrátovou technologii transceiveru zabudovanou do svítidel Philips. Nová technologie překonává rostoucí přetížení rádiového spektra a je ideální do míst, kde rádiové frekvence nefungují dobře nebo nejsou povoleny.

Svítidla s podporou Trulifi umožňují bezdrátové připojení rychlostí až 150 megabitů za sekundu (Mbps) ve velkých místnostech, jako jsou konferenční sály nebo tzv. open office (otevřené kanceláře). Mezi každým svítidlem podporujícím technologii Trulifi je bezproblémové předávání dat a signálu, které uživatelům umožňuje pohybovat se po okolí.

Rychlost této nové technologie je dostatečně vysoká, aby bylo možné současně streamovat až 30 1080p HDTV filmů. Uživatel má rovněž možnost připojit se přes tzv. bezdrátový pevný bod s rychlostí až 250 Mbps.

Možné další aplikace zahrnují připojení robotů nebo strojů ve vysokofrekvenčních prostředích, jako jsou průmyslové závody nebo nemocnice. Tedy v místech, kde RF komunikace nemusí být povolena nebo kde je žádoucí bezpečná a rychlá výměna dat.

Zdroj: led-professional.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 4.00)
Loading...

Moč jako zdroj energie pro LED

Tomáš | Věda,Zajímavé využití LED | 7.8.2019

Japonský výzkumný tým přichází se zajímavým výzkumem výroby elektrické energie pomocí moči.

Profesor Keiichi Kaneto z Technologickém institutu v Osace, vytvořil malý generátor elektřiny, obsahující slitinu mědi a niklu pokryté pryskyřicí. Toto zařízení z několika kapek moči dokáže dodat energii pro napájení malé modré LED po dobu 2 hodin. Při zapojení 4 článků mělo osvětlení dost energie pro osvětlení ruky ve tmě.

Hlavním důvodem použití moči je výskyt vodíku, který slouží jako zdroj energie pro palivové články. Jako zdroj energie se dá rovněž využít pomerančová nebo citronová šťáva, ale nebyla zde prokázána tak silná chemická reakce.

Profesor bude pokračovat v započatém výzkumu, další směr bude zaměřen na využití karbonových vláken v generátoru, které mohou zvýšit výkon zařízení.

Dle vyjádření renomovaného profesora v oblasti makromolekulární chemie, Kenji Miyatake, se jedná o unikátní nápad k vytvoření jednoduchého zdroje světelné energie, který lze použít kdykoliv a kdekoliv.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

O nás | Vydává ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck