Léčba srdce pomocí LED defibrilátorů

Tomáš | Věda | 31.3.2019

Výzkumný tým z Univerzity lékařského centra v Leidenu (LUMC) zveřejnil výsledky nového výzkumu zaměřeného na opravy poruch srdečního rytmu pomocí LED.

Výzkumníci použili implantovaný bioelektronický LED defibrilátor pro nastavení pravidelného srdečního tepu. Použitý systém rychle detekoval arytmie srdce na laboratorní kryse a zasílal je do LED zařízení umístěném v blízkosti srdce. Záblesk světla z LED vytvořil elektrický proud, který optimalizoval srdeční tep. To vše je umožněno použitím předchozí genové terapie, která doplní specifické proteiny citlivé na světlo.

Dle vyjádření hlavního výzkumníka, Daniëla Pijnappelse, celý systém udržoval srdce v optimální srdeční frekvenci. „Bioelektronický defibrilátor může zastavit fibrilaci síní bez úrazu elektrickým proudem. Tímto způsobem může být srdce znovu obnoveno plně automatizovaným způsobem a kdykoliv. Léčba fibrilace síní novou inovativní metodou by mohla zlepšit jak kvalitu života pacienta, tak i prognózu.

Fibrilace síní je nejčastější poruchou srdečního rytmu a současná léčba, kardioverze, je založena na podání elektrického šoku do srdce. Léčba musí být provedena v nemocnici v celkové anestézii. S novým zjištěním se vědci snaží vyvinout alternativní terapii, která bude bezbolestná.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydává ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck