Výzkumníci z Japonska přichází s LED displejem na kůži
Světlo světa spatřil nový ultratenký elastický displej, který lze jednoduše nosit na kůži. Díky integrovanému elektrokardiogramu může displej jasně znázorňovat průběh srdeční aktivity a ten zasílat do cloudového systému.
Na vývoji této zajímavé inovativní technologie spolupracovaly průmyslové organizace a tokijská technologická fakulta, vedená profesorem Takao Someyou.
Novinka tak předznamenává budoucí vývoj polovodičové technologie. Ta je již nyní schopná minimalizovat snímací a vysílací zařízení, a tak do budoucnosti přinést efektivní sledování nemocných či starých občanů.
Nový integrovaný systém kombinuje flexibilní deformovatelný displej s lehkým senzorem, který je složen z prodyšné elektrody a bezdrátového komunikačního modulu. Lékařské údaje měřené čidlem, jako je například elektrokardiogram, lze buď bezdrátově odeslat do smartphonu pro prohlížení, nebo do cloudových úložišť a následně pracovat se získanými daty.
Zajímavostí je schopnost displeje se roztáhnout až o 45% své původní velikosti. Nová struktura displeje zamezuje jakékoliv ztrátě pixelů a napětí mezi spoji při jeho zvětšení. Rovněž disponuje také vyšší odolností proti opotřebení.
Nanomeshový senzor, který je v displeji použit může být nošen cca týden aniž by způsobil zánět nebo otok ruky.
Nového produktu by se ráda komerčně chopila společnost DNP, která by ho chtěla během 3 let uvést ve vylepšené verzi na trh.
Zdroj: ledinside.com